Kontakta oss

Här hittar du information om öppettider, adress- och telefonuppgifter samt personal till våra anläggningar i Göteborg, Stockholm, Jönköping och Malmö.

Kontakta oss i första hand via vår infomail nedan:

  1. E-post: info@netbil.se
  2. Telefon under kontorstid:            0300-43 03 30

Fax: Jönköping 036-18 64 40

Vi på Netbil

Sven-Erik Andersson 
VD
Göteborg

Telefon: 0300-430330

Nathalie Guttman
Försäljningschef

Göteborg

Telefon: 0721-64 92 35
Tommy Birgell

Tommy Birgell
Leveransadministration

Göteborg

Telefon: 0734-38 61 06
tommy.birgell@netbil.se

Fredrik Schindelar

Fredrik Schindelar
Fordonsansvarig
Av Västsvenska Industri- och Handelskammaren
förordnad värderingsman

Göteborg
Telefon: 0734-16 68 27 
fredrik.schindelar@netbil.se

 

Jonas Christofferson
Fordonsansvarig
Av Västsvenska Industri- och Handelskammaren
förordnad värderingsman

Göteborg
Telefon: 0734-38 49 44
jonas.christofferson@netbil.se

Christian Lundgren
Account Manager

Göteborg

Telefon: 0735-17 39 74
christian.lundgren@netbil.se

Joacim Kihlberg
Platschef
Jönköping

Telefon: 0734-16 68 26
Fax: 036-186440
joacim.kihlberg@netbil.se

Linus Persson

Linus Persson
Platschef och fordonsansvar 

Malmö

Telefon: 0739-17 93 00
linus.persson@netbil.se

Tomas Häll 
Platschef och fordonsansvar
Stockholm

Telefon:  0734-38 62 28
tomas.hall@netbil.se

Michael Lysholm
Kundansvarig
Stockholm

Telefon:  0761-27 10 60
Michael.Lysholm@netbil.se

Steff Krusengren
Fordonsansvarig

Telefon: 0766- 102632
steff.krusengren@netbil.se

 

 

Våra anläggningar

Öppetider i jul och nyår:

Helgdagar stängt.


Stockholm och Göteborg
23/12 stänger vi 15,00
27/12, 2/1 och 3/1 stängt
------------------------------------------------------

Malmö och Jönköping
23/12 stänger vi 15,00
27/12, 29/12, 30/12, 2/1 och 3/1 stängt.

Vi har begränsat med personal mellandagarna så kontakta oss för leverans i god tid dessa dagar.
 
Stockholm

Energivägen 3, 196 37 Kungsängen (Bilia Ford)
Öppettider: Mån-Tors 08:00-17:00 Fredag 08,00-16.00, lunchstängt 12:00-13:00, Öppet lördag jämna veckor mellan 11-15
Plats- och fordonsansvarig:
Tomas Häll, 0734- 38 62 28

Fordonsansvarig:
Steff Krusengren 0766- 10 26 32

Göteborg - Sisjön
Norra Långebergsgatan 3 (Bilia-Volvo)
Besökande parkerar bilen på Bilias besöksparkering. Gå till vänster runt fastigheten (Bilia) genom en öppen grind och håll till höger, därefter syns Netbils skylt ovan vår entré.

Öppettider: Mån-Ons 8-17, Torsdag 8-18,  Fredag 8-16, Lördagar* 10-14.
Platsansvarig:
Sven-Erik Andersson, 0300-430330
Fordonsansvariga:
Fredrik Schindelar      0734-16 68 27
Jonas Christofferson :  0734-38 49 44

Malmö
Agnes Fridsvägen 180 (Bilia-Toyota),
213 70 Malmö
Öppettider: Mån-Tors 8-17 Fre 8- 16. lunchstängt 12:00-13:00, 
Öppet lördag sista helgen varje månad.
Provkörning och leverans efter tidsbokning.
Plats- och fordonsansvarig:
Linus Persson, 073-917 93 00
 
Jönköping                                     
Bangårdsgatan 23, 553 03 Jönköping. Måndag till fredag 08.00 -17.00. lunchstängt 12:00-13:00.
Maila för öppettider lördagar
Provkörning, inlämning och leverans enligt tidsbokning.
Plats- och fordonsansvarig:
Joacim Kihlberg,0734-16 68 26.