Kontakta oss

Här hittar du information om öppettider, adress- och telefonuppgifter samt personal till våra anläggningar i Göteborg, Stockholm, Jönköping och Malmö.

Kontakta oss i första hand via vår infomail nedan:

  1. E-post: info@netbil.se
  2. Telefon kontorstid mån-fre 08.00 -17.00 (lunch 12-13):           

0103-301310

Vi på Netbil

Sven-Erik Andersson 
VD
Göteborg

Telefon: 0103-301310

Nathalie Guttman
Försäljningschef

Göteborg

Telefon: 0103-301312
Tommy Birgell

Tommy Birgell
Leveransadministration

Göteborg

Telefon: 0103-301316
tommy.birgell@netbil.se

Fredrik Schindelar

Fredrik Schindelar
Fordonsansvarig
Av Västsvenska Industri- och Handelskammaren
förordnad värderingsman

Göteborg
Telefon: 0103-301317 fredrik.schindelar@netbil.se

 

Jonas Christofferson
Fordonsansvarig
Av Västsvenska Industri- och Handelskammaren
förordnad värderingsman

Göteborg
Telefon: 0103-301314 jonas.christofferson@netbil.se

Christian Lundgren
Kundansvarig
Göteborg

Telefon: 0103-301313
christian.lundgren@netbil.se

Joacim Kihlberg
Platsansvarig
Jönköping

Telefon: 0103-301315
joacim.kihlberg@netbil.se

Ivan Boberg-Jovanovic

Ivan Boberg-Jovanovic
Platsansvarig och Kundansvarig, Malmö

Telefon: 0103-301321
ivan.boberg@netbil.se

Pontus Hellberg

Pontus Hellberg
Fordonsansvarig 
Malmö

Telefon: 0103-301322
pontus.hellberg@netbil.se

Linus Persson

Linus Persson
Testsansvarig
Malmö

Telefon: 0104-979827
linus.persson@netbil.se

Tomas Häll 
Fordonsansvarig
Stockholm

Telefon:  0103-301318
tomas.hall@netbil.se

Michael Lysholm
Kundansvarig
Stockholm

Telefon:  0103-301320 Michael.Lysholm@netbil.se

Steff Krusengren
Platsansvarig och Fordonsansvarig

Telefon: 0103-301319 steff.krusengren@netbil.se

 

 

Våra anläggningar

Samtliga anläggningar har stängt för lunch mellan kl 12.00-13.00.

Stockholm
Energivägen 3, 196 37 Kungsängen (Bilia Ford)
Öppettider: Mån-Tors 08:00-17:00 Fredag 08,00-16.00
Lunchstängt 12:00-13:00
Under sommarmånaderna juni, juli och augsuti har vi stängt lördagar.                       

Platsansvarig:
Steff Krusengren 0103- 301319


Fordonsansvarig:
Steff Krusengren 0103- 301319
Tomas Häll, 0103- 301318



Göteborg
Norra Långebergsgatan 3 (Bilia-Volvo)
Kör till vänster runt fastigheten (Bilia) genom en öppen grind och håll till höger, därefter syns Netbils skylt ovan vår entré.

Öppettider: Mån-Tors 8-17,  Fredagar 8-16,
Lunchstängt 12:00-13:00
under sommarmånaderna juni, juli och augusti har vi stängt lördagar.  

Fordonsansvariga:
Fredrik Schindelar      0103-301317,
Jonas Christofferson :  0103-301314
Platsansvarig:
Sven-Erik Andersson

Malmö
Vi har bytt lokal!
Infart från Skivyxegatan
 
(Bilia-Toyota skadeverkstaden),
Skivyxegatan 3, 213 70 Malmö
Öppettider: Mån - Fre 8- 16.
Lunchstängt 12:00-13:00, 
Provkörning och leverans efter tidsbokning med Pontus.

Fordonsansvarig:
Pontus Hellberg, 0103-301322
Platsansvarig:
Ivan Boberg 0103-301321
Testansvarig:
Linus Persson 0104:979827


Jönköping
Bangårdsgatan 23, 553 03 Jönköping. Måndag till fredag 08.00 -17.00.
Lunchstängt 12:00-13:00.
Maila Joacim för ev öppettider lördagar.
Provkörning, inlämning och leverans enligt tidsbokning.                               

Plats- och fordonsansvarig:
Joacim Kihlberg, 0103-301315