Kontakta oss

Här hittar du information om öppettider, adress- och telefonuppgifter samt personal till våra anläggningar i Göteborg, Stockholm, Jönköping och Malmö.

Kontakta oss i första hand via vår infomail nedan:

  1. E-post: info@netbil.se
  2. Telefon under kontorstid:            0300-43 03 30

Fax: Göteborg Sisjön 010-4959899, Jönköping 036-18 64 40

Vi på Netbil

Roger Löfman Roger Löfman, VD
Telefon: 0706-01 68 90
 
roger.lofman@netbil.se
 
Nathalie Guttman, Försäljningschef
Telefon: 0721-64 92 35
 

Joacim Kihlberg Platschef Jönköping
Telefon: 0734-166826
Fax: 036-186440
joacim.kihlberg@netbil.se

Tomas Häll, Fordonsansvarig Platschef Stockholm
Telefon:  0734-386228

tomas.hall@netbil.se

Linus Persson Linus Persson, Platschef Malmö
Telefon: 073-917 93 00

linus.persson@netbil.se
Tommy Birgell

Tommy Birgell, Leveransadministration
Telefon: 0734-386106

tommy.birgell@netbil.se

Fredrik Schindelar Fredrik Schindelar, Fordonsansvarig
Av Västsvenska Industri- och Handelskammaren
förordnad värderingsman
Telefon: 0734-166827

fredrik.schindelar@netbil.se
 

Jonas Christofferson, Fordonsansvarig
Av Västsvenska Industri- och Handelskammaren
förordnad värderingsman
Telefon: 0734-384944

jonas.christofferson@netbil.se

Christian Lundgren, Account Manager

Telefon: 0735-17 39 74

christian.lundgren@netbil.se

Steff Krusengren, Account Manager

Telefon: 0766- 102632

steff.krusengren@netbil.se

 

 

Våra anläggningar

Stockholm
Platsansvarig: Tomas Häll, 0734- 38 62 28
Energivägen 3, 196 37 Kungsängen (Bilia Ford)
Öppettider: Mån-Tors 08:00-17:00 Fre 08,00- 16.00, lunch 12:00-13:00, Öppet varannan lördag mellan 11-15. Maila för info om öppna lördagar.

Göteborg - Sisjön
Platsansvarig: Roger Löfman, 0706-01 68 90 Norra Långebergsgatan 3, 421 32 Göteborg. Bil: Besökande ställer bilen på Bilias besöksparkering. Gå till vänster runt fastigheten (Bilia) genom en öppen grind och håll till höger, därefter syns Netbils skylt ovan vår entré. Kommunalt: Ex Knutpunkt Mölndals station med pendel, tåg, spårvagn och buss. 
Öppettider: Mån-Ons 8-17, Torsdag 8-18,  Fredag 8-16, Lördagar 10-14. Torsdag den 23/10 stänger vi kl 17:00 samt lördag den 25/10 är det stängt. 

Malmö
Platsansvarig: Linus Persson, 073-917 93 00
Agnes Fridsvägen 180 (Bilia Toyota Malmö), 213 70 Malmö
Öppettider: Mån-Tors 8-17, Fre 8- 16 Provkörning och leverans efter  tidsbokning. Öppet lördag sista helgen varje månad (lönehelgen).

Jönköping                                     
Platsansvarig: Joacim Kihlberg,
0734-16 68 26.
Måndag till fredag 08.00 -17.00. 
Bangårdsgatan 23, 553 03 Jönköping. Provkörning, inlämning och leverans enligt tidsbokning. Lördagar, ring Joacim Kihlberg.