Kontakta oss

Här hittar du information om öppettider, adress- och telefonuppgifter samt personal till våra anläggningar i Göteborg, Stockholm, Jönköping och Malmö.

Kontakta oss i första hand via vår infomail nedan:

  1. E-post: info@netbil.se
  2. Telefon under kontorstid vardagar 08.00 -17.00:            0103-301310

 

Vi på Netbil

Sven-Erik Andersson 
VD
Göteborg

Telefon: 0103-301310

Nathalie Guttman
Försäljningschef

Göteborg

Telefon: 0103-301312
Tommy Birgell

Tommy Birgell
Leveransadministration

Göteborg

Telefon: 0103-301316
tommy.birgell@netbil.se

Fredrik Schindelar

Fredrik Schindelar
Fordonsansvarig
Av Västsvenska Industri- och Handelskammaren
förordnad värderingsman

Göteborg
Telefon: 0103-301317 fredrik.schindelar@netbil.se

 

Jonas Christofferson
Fordonsansvarig
Av Västsvenska Industri- och Handelskammaren
förordnad värderingsman

Göteborg
Telefon: 0103-301314 jonas.christofferson@netbil.se

Christian Lundgren
Account Manager

Göteborg

Telefon: 0103-301313
christian.lundgren@netbil.se

Joacim Kihlberg
Platschef
Jönköping

Telefon: 0103-301315
joacim.kihlberg@netbil.se

Linus Persson

Linus Persson
Platschef och fordonsansvar 

Malmö

Telefon: 0103-301322
linus.persson@netbil.se

Ivan Boberg-Jovanovic
Account Manager
Malmö

Telefon: 0103-301321
ivan.boberg@netbil.se

Tomas Häll 
Platschef och fordonsansvar
Stockholm

Telefon:  0103-301318
tomas.hall@netbil.se

Michael Lysholm
Kundansvarig
Stockholm

Telefon:  0103-301320 Michael.Lysholm@netbil.se

Steff Krusengren
Fordonsansvarig

Telefon: 0103-301319 steff.krusengren@netbil.se

 

 

Våra anläggningar

 

Stockholm
Energivägen 3, 196 37 Kungsängen (Bilia Ford)
Öppettider: Mån-Tors 08:00-17:00 Fredag 08,00-16.00, lunchstängt 12:00-13:00, Öppet lördag jämna veckor mellan 11-15.

Plats- och fordonsansvarig:
Tomas Häll, 0103- 301318

Fordonsansvarig:
Steff Krusengren 0103- 301319

Göteborg - Sisjön
Norra Långebergsgatan 3 (Bilia-Volvo)
Besökande med bil ska parkera på Bilias besöksparkering. Gå till vänster runt fastigheten (Bilia) genom en öppen grind och håll till höger, därefter syns Netbils skylt ovan vår entré.

Öppettider: Mån-Ons 8-17, Torsdagar 8-18,  Fredagar 8-16, Lördagar 10-14. OBS! Lördagen den 2/5 har vi stängt.

Platsansvarig:
Sven-Erik Andersson, 0103-301310 Fordonsansvariga:
Fredrik Schindelar      0103-301317, Jonas Christofferson :  0103-301314

Malmö

OBS: Måndag 4/5 stänger vi kl 12.00
Agnes Fridsvägen 180 (Bilia-Toyota),
213 70 Malmö
Öppettider: Mån 8-17, Tis-Tors 8-12,
Fre 8- 16. lunchstängt 12:00-13:00, 
Provkörning och leverans efter tidsbokning med Linus eller Ivan.

Plats- och fordonsansvarig:
Linus Persson, 0103-301322
Kundansvarig företag
Ivan Boberg 0103-301321


Jönköping                                     
Bangårdsgatan 23, 553 03 Jönköping. Måndag till fredag 08.00 -17.00. lunchstängt 12:00-13:00. Maila Joacim för ev öppettider lördagar.
Provkörning, inlämning och leverans enligt tidsbokning.

Plats- och fordonsansvarig:
Joacim Kihlberg, 0103-301315