Kontakta oss

Här hittar du information om öppettider, adress- och telefonuppgifter samt personal till våra anläggningar i Göteborg, Stockholm, Jönköping och Malmö.

Kontakta oss i första hand via vår infomail nedan:

  1. E-post: info@netbil.se
  2. Telefon under kontorstid vardagar 08.00 -17.00:            0103-301310

    Vi på Netbil

Sven-Erik Andersson 
VD
Göteborg

Telefon: 0103-301310

Nathalie Guttman
Försäljningschef

Göteborg

Telefon: 0103-301312
Tommy Birgell

Tommy Birgell
Leveransadministration

Göteborg

Telefon: 0103-301316
tommy.birgell@netbil.se

Fredrik Schindelar

Fredrik Schindelar
Fordonsansvarig
Av Västsvenska Industri- och Handelskammaren
förordnad värderingsman

Göteborg
Telefon: 0103-301317 fredrik.schindelar@netbil.se

 

Jonas Christofferson
Fordonsansvarig
Av Västsvenska Industri- och Handelskammaren
förordnad värderingsman

Göteborg
Telefon: 0103-301314 jonas.christofferson@netbil.se

Christian Lundgren
Kundansvarig
Göteborg

Telefon: 0103-301313
christian.lundgren@netbil.se

Joacim Kihlberg
Platsansvarig
Jönköping

Telefon: 0103-301315
joacim.kihlberg@netbil.se

Ivan Boberg-Jovanovic

Ivan Boberg-Jovanovic
Platsansvarig och Kundansvarig, Malmö

Telefon: 0103-301321
ivan.boberg@netbil.se

Pontus Hellberg

Pontus Hellberg
Fordonsansvarig 
Malmö

Telefon: 0103-301322
pontus.hellberg@netbil.se

Linus Persson

Linus Persson
Testsansvarig
Malmö

Telefon: 0104-979827
linus.persson@netbil.se

Tomas Häll 
Platsansvarig och fordonsansvarig
Stockholm

Telefon:  0103-301318
tomas.hall@netbil.se

Michael Lysholm
Kundansvarig
Stockholm

Telefon:  0103-301320 Michael.Lysholm@netbil.se

Steff Krusengren
Fordonsansvarig

Telefon: 0103-301319 steff.krusengren@netbil.se

 

 

Våra anläggningar

I sommar har samtliga anläggningar stängt för lunch mellan kl 12.00-13.00.

Stockholm
Energivägen 3, 196 37 Kungsängen (Bilia Ford)
Öppettider: Mån-Tors 08:00-17:00 Fredag 08,00-16.00, lunchstängt 12:00-13:00, Under sommarmånaderna har vi stängt på lördagar.                                            

Plats- och fordonsansvarig:
Tomas Häll, 0103- 301318
Fordonsansvarig:
Steff Krusengren 0103- 301319

Göteborg
Norra Långebergsgatan 3 (Bilia-Volvo)
Kör till vänster runt fastigheten (Bilia) genom en öppen grind och håll till höger, därefter syns Netbils skylt ovan vår entré.

Öppettider: Mån-Tors 8-17,  Fredagar 8-16, under sommarmånaderna har vi stängt på lördagar.              

Platsansvarig:
Sven-Erik Andersson, 0103-301310 Fordonsansvariga:
Fredrik Schindelar      0103-301317, Jonas Christofferson :  0103-301314

Malmö SEMSTERSTÄNGT V.29-V-31
NU BYTER VI LOKAL!
Infart från Skivyxegatan 3
 
(Bilia-Toyota skadeverkstaden),
213 70 Malmö
Öppettider: Mån -Tors 8-17, Fre 8- 16. Lunchstängt 12:00-13:00, 
Provkörning och leverans efter tidsbokning med Pontus.

Fordonsansvarig:
Pontus Hellberg, 0103-301322
Platsansvarig:
Ivan Boberg 0103-301321
Testansvarig:
Linus Persson 0104:979827


Jönköping
Semesterstängt V.29-32
                               
Bangårdsgatan 23, 553 03 Jönköping. Måndag till fredag 08.00 -17.00. lunchstängt 12:00-13:00. Maila Joacim för ev öppettider lördagar.
Provkörning, inlämning och leverans enligt tidsbokning.                               

Plats- och fordonsansvarig:
Joacim Kihlberg, 0103-301315